آمار و ارقام اینترنت در سه‌ماهه‌ پایانی ۲۰۱۸؛ از تعداد کل کاربران تا محبوب‌ترین وب‌سایت‌ها


طبق داده‌های منتشرشده توسط دو مؤسسه‌ی Hootsuite و We Are Social در سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۸، متوجه می‌شویم که روز به روز بر تعداد کاربران اینترنت افزوده می‌شود و افراد بیشتری در جای‌جای این کره‌ی خاکی، به استفاده از آن رغبت نشان می‌دهند. 

میلیون‌ها نفر در سراسر آفریقا و جنوب آسیا طی سه ماه اخیر، برای نخستین‌بار توانستند طعم استفاده از دنیای اینترنت را بچشند؛ طبق آمار، تقریبا تمامی این کاربران جدید، تنها از طریق دستگاه‌های موبایلی به دنیای اینترنت متصل شده‌اند.

آمار و ارقام نشان می‌دهند که طی سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸، یک‌سری تغییراتِ مهم در تعداد کاربران چندین شبکه‌ی اجتماعی محبوب رخ داده است؛ یکی از مهم‌ترین بخش‌های این گزارش، به کاهش تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی برمی‌گردد که البته این موضوع می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

طی این بازه‌ی زمانی، شاهد افزایش قابل‌توجه محبوبیت موبایل‌ها بوده‌ایم؛ تا حدی که طی سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸، کاربران گوشی‌ها ۲۰ میلیارد دلار پول را در اپلیکیشن‌های مختلف خرج کرده‌اند. به بیانی دقیق‌تر، در فاصله‌ی بین ماه‌های جولای تا سپتامبر، در هر دقیقه ۱۵۰ هزار دلار پول توسط کاربران در اپلیکیشن‌ها خرج شده است.

در ادامه از شما دعوت می‌کنیم که گزارش کامل مربوط آمار و ارقام اینترنت را در سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸ مطالعه کنید.

سرفیس بوک / surface book

آمار و ارقام کلیدی

  • تا ماه اکتبر ۲۰۱۸، تقریبا ۴.۲ میلیارد کاربر اینترنت در سراسر دنیا وجود دارد؛ این رقم طی یک سال اخیر، با رشدی ۷ درصدی موجه شده است.
  • تقریبا ۳.۴ میلیارد نفر در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ از شبکه‌‌های اجتماعی استفاده کرده‌اند که این رقم در مقایسه با سال پیش، رشدی ۱۰ درصدی داشته است.
  • بیش از ۵.۱ میلیارد نفر در سراسر دنیا از موبایل استفاده می‌کنند که اکثر این موبایل‌ها، از نوع هوشمند هستند.
جمعیت کلی جهان تعداد کاربران اینترنت تعداد کاربران فعال در شبکه‌های اجتماعی تعداد کاربران موبایلی تعداد کاربران موبایلی شبکه‌های اجتماعی
۷.۶۵۵ میلیارد نفر ۴.۱۷۶ میلیارد نفر ۳.۳۹۷ میلیارد نفر ۵.۱۱۸ میلیارد نفر ۳.۱۷۹ میلیارد نفر

بین ماه‌های جولای تا سپتامبر ۲۰۱۸، ۶۸ میلیون نفر برای نخستین‌بار به اینترنت متصل شدند و این یعنی طی تنها سه ماه، تعداد کاربران Internet با رشد ۱.۵ درصدی مواجه شده است. این درصد رشد تقریبا در تمام طول سالِ سپری‌شده، مشابه بوده: از سپتامبر ۲۰۱۷ تاکنون، اینترنت میزبان ۲۸۴ میلیون کاربر جدید بوده و با یک حساب سر انگشتی می‌توان فهمید که تعداد کاربران به‌صورت سالانه، با رشدی ۷ درصدی رو به رو است.

از طرفی دیگر، استقبال از شبکه‌های اجتماعی به‌مراتب بیشتر بوده است؛ طبق آمار، بین ماه‌های سپتامبر ۲۰۱۷ تا اکتبر ۲۰۱۸، ۳۲۰ کاربر جدید در شبکه‌های اجتماعی مختلف ثبت‌نام کرده‌اند.

بیش از دو سوم انسان‌ها، دارای موبایل شخصی هستند

رشد کاربرانی که صرفا با گوشی خود به شبکه‌های اجتماعی متصل می‌شوند، حتی از این هم سریع‌تر بوده است؛ آمار نشان می‌دهد که طی یک سال اخیر، هر روز یک میلیون کاربر موبایلی جدید به استفاده از شبکه‌های اجتماعی، روی آورده‌اند.

آمار منتشرشده از سوی GSMA Intelligence اعلام می‌کنند که هم‌اکنون بیش از دو سوم جمعیت کلی دنیا دارای یک موبایل شخصی هستند که البته در این میان، گوشی تقریبا ۶۰ درصد از این افراد از نوع هوشمند است. به دلیل همین موضوع، شاهد رشد بسیار زیاد کاربران موبایلی اینترنت نیستیم؛ با این‌ حال آمار نشان می‌دهد که طی سال گذشته‌ی میلادی، تقریبا هر روز ۱۰۰ هزار نفر به تعداد کسانی که موبایل دارند، افزوده شده است.

تعداد موبایل‌های مورداستفاده در ماه اکتبر ۲۰۱۸، معادل ۸.۹ میلیارد دستگاه بوده است؛ این رقم نشان می‌دهد که عده‌ی زیادی از کاربران، بیش از یک دستگاه موبایلی دارند.

میزان رشد کاربران اینترنت میزان رشد کاربران فعال در شبکه‌های اجتماعی میزان رشد کاربران موبایلی میزان رشد تعداد کاربران موبایلیِ شبکه‌های اجتماعی
بیش از ۲۸۴ میلیون نفر (معادل بیش از ۷ درصد) بیش از ۳۲۰ میلیون نفر (معادل بیش از ۱۰ درصد) بیش از ۳۶ میلیون نفر (معادل بیش از ۱ درصد) بیش از ۳۶۱ میلیون نفر (معادل بیش از ۱۳ درصد)

جدول مربوط به میزان رشد کاربران طی سال گذشته‌ی میلادی (بازه‌ی بین سپتامبر ۲۰۱۷ تا اکتبر ۲۰۱۸)

آمار و ارقام نشان می‌دهند که دستگاه‌های موبایلی، بیش از نیمی از ترافیک کلی اینترنت را در سراسر دنیا به خود اختصاص داده‌اند؛ این در حالی است که تعداد کاربران دسکتاپ اینترنت طی سال گذشته، با رشدی معادل ۲ درصد مواجه شده است. از طرفی، سهم دستگاه‌های دیگر نظیر تبلت‌ها روز به روز در حال کاهش است؛ البته دلیل اصلی این اتفاق را نمی‌توان به عدم استفاده‌ی کاربران از تبلت‌هایشان ربط داد. این اتفاق به‌احتمال قوی، از افزایش محبوبیت موبایل‌ها و دسکتاپ‌ها سرچشمه می‌گیرد.

لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترهای رومیزی گوشی‌های موبایل تبلت‌ها دستگاه‌های دیگر (نظیر کنسول‌های بازی و…)
۴۴.۱ درصد (افزایش ۲ درصدی طی یک سال اخیر) ۵۱.۶ درصد (کاهش ۱ درصدی طی یک سال اخیر) ۴.۲ درصد (کاهش ۵ درصدی طی یک سال اخیر) ۰.۱ درصد (کاهش ۷۱ درصدی طی یک سال اخیر)

جدول مربوط به تقسیم‌بندی ترافیک وب تا اکتبر ۲۰۱۸

با وجود کاهش جزئی سهم گوشی‌های موبایل ار ترافیک وب، مردم بارها گفته‌اند که تمایل دارند برای اتصال به اینترنت، بیشتر از موبایل خود استفاده کنند. داده‌های اخیر ابزار Consumer Barometer گوگل، نشان می‌دهند که تمایل کاربران برای استفاده از موبایل به‌منظور اتصال به اینترنت، ۵ بار بیشتر از دستگاه‌های دیگر نظیر کامپیوترها و تبلت‌ها است.

میانگین سرعت اینترنت با اتصالات خانگی میانگین سرعت اینترنت با اتصالات موبایلی درصد کاربرانی که تمایل دارند بیشتر از کامپیوتر یا تبلت برای اتصال به اینترنت استفاده کنند درصد کاربرانی که تمایل دارند بیشتر از گوشی هوشمند برای اتصال به اینترنت استفاده کنند درصد کاربرانی که برای اتصال به اینترنت، از کامپیوتر، تبلت و موبایل به‌صورت برابر استفاده می‌کنند
۴۷.۸۳ مگابایت بر ثانیه ۲۲.۹۹ مگابایت بر ثانیه ۱۲ درصد ۵۷ درصد ۲۲ درصد

جدول مربوط به آمار میانگین سرعت اینترنت در دنیا به‌همراه دستگاه‌های محبوب کاربران

برای عدم توازن بین ترافیک کلی وب و اولویت کاربران برای اتصال به اینترنت، می‌توان دلایلی متعددی ذکر کرد. اول از همه، اکثر افراد با کامپیوتر خود برای انجام فعالیت‌های شغلی به دنیای اینترنت متصل می‌شوند و همین فعالیت‌ها، سهم بزرگی از ترافیک کلی وب را شامل می‌شود. 

موبایل‌ها بیش از نیمی از ترافیک کلی وب را به خود اختصاص داده‌اند

به‌علاوه، در اکثر اوقات، مردم به‌منظور انجام کارهای کوتاه‌مدت نظیر چک کردن آب‌و‌هوا یا جستجو در فضای وب، به استفاده از موبایل خود روی می‌آورند؛ گرچه همین فعالیت‌ها سهم قابل‌توجهی از ترافیک وب را شامل می‌شود، اما نباید فراموش کنیم که طی این فعالیت‌ها، افراد مجبور نیستند برای دستیابی به هدف خود، صفحات مختلفی را باز کنند. در کنار این‌ها، سرعت اتصال اینترنت در مکان‌های مختلف، می‌تواند تاثیر زیادی در این امر داشته باشد؛ چرا که سرعت اتصال اینترنت‌های غیرموبایلی در دنیا دو برابر بیشتر از اینترنت موبایلی است.

در ادامه بد نیست نگاهی به میانگین سرعت اتصال اینترنت در کشورهای مختلف بیاندازیم:

کشورهایی که پرسرعت‌ترین اینترنت موبایلی را ارائه می‌دهند کشورهایی که پرسرعت‌ترین اینترنت خانگی را ارائه می‌دهند
۱. نروژ (سرعت ۶۳.۱۳ مگابایت بر ثانیه) ۱. سنگاپور (سرعت ۱۸۹.۳۸ مگابایت بر ثانیه)
۲. قطر (سرعت ۶۳ مگابایت بر ثانیه) ۲. ایسلند (سرعت ۱۴۷.۱۳ مگابایت بر ثانیه)
۳. امارات متحده‌ی عربی (سرعت ۵۶.۰۵ مگابایت بر ثانیه) ۳. هنگ کنگ (سرعت ۱۳۹.۵۸ مگابایت بر ثانیه)
۴. استرالیا (سرعت ۵۳.۵۱ مگابایت بر ثانیه) ۴. رومانی (سرعت ۱۰۷.۴۲ مگابایت بر ثانیه)
۵. سنگاپور (سرعت ۵۳.۱۸ مگابایت بر ثانیه) ۵. کره‌ی جنوبی (سرعت ۱۰۳.۵۱ مگابایت بر ثانیه)
۶. ایسلند (سرعت ۵۲.۵۶ مگابایت بر ثانیه) ۶. ایالات متحده‌ی آمریکا (سرعت ۱۰۰.۰۷ مگابایت بر ثانیه)
۷. هلند (سرعت ۵۲.۳۷ مگابایت بر ثانیه) ۷. مجارستان (سرعت ۹۹.۲۰ مگابایت بر ثانیه)
۸. کانادا (سرعت ۵۱.۴۶ مگابایت بر ثانیه) ۸. لوکزامبورگ (سرعت ۹۶.۹۶ مگابایت بر ثانیه)
۹. بلژیک (سرعت ۴۸.۷۰ مگابایت بر ثانیه) ۹. سوئیس (سرعت ۹۴.۵۶ مگابایت بر ثانیه)
۱۰. لوکزامبورگ (سرعت ۴۸.۶۴ مگابایت بر ثانیه) ۱۰. ماکائو (سرعت ۹۲.۰۵ مگابایت بر ثانیه)

جدول مربوط به پرسرعت‌ترین اینترنت‌های موبایلی و غیر موبایلی در کشورهای مختلف دنیا (ارقام یادشده، سرعت دانلود هستند)

محبوب‌ترین وب‌سایت‌ها

وب‌سایت‌های .Alphabet Inc همچنان با قدرت در صدر پرمخاطب‌ترین سایت‌های دنیا قرار دارند و دو مؤسسه‌ی معتبر سیمیلاروب و الکسا، وب‌سایت‌های Google.com و YouTube.com را در رده‌های اول و دوم محبوب‌ترین سایت‌های خود قرار داده‌اند؛ گفتنی است که در آمار منتشرشده توسط سیمیلاروب، شعبه‌های برزیل، بریتانیا و هند وب‌سایت گوگل نیز در جمع ۲۰ سایت برتر حضور دارند. سایت‌های گوگل، یوتیوب، فیسبوک، Baidu و ویکی‌پدیا به‌ترتیب در جایگاه اول تا پنجم محبوب‌ترین سایت‌های دنیا از نگاه سیمیلاروب قرار گرفته‌اند.

گوگل سرچ

رتبه سایت نوع سایت میانگین زمانی که هر کاربر در طول روز در این سایت صرف می‌کند
۱ Google.com جستجو ۷ دقیقه و ۳۲ ثانیه
۲ Youtube.com ویدیو ۸ دقیقه و ۵۱ ثانیه
۳ Facebook.com اجتماعی ۹ دقیقه و ۵۰ ثانیه
۴ Baidu.com جستجو ۷ دقیقه و ۱۷ ثانیه
۵ Wikipedia.org مرجع ۴ دقیقه و ۶ ثانیه
۶ Yahoo.com پورتال ۳ دقیقه و ۵۴ ثانیه
۷ QQ.com پورتال ۴ دقیقه و ۷ ثانیه
۸ Tmall.com فروشگاه ۷ دقیقه و ۴ ثانیه
۹ Taobao.com فروشگاه ۷ دقیقه و ۴۹ ثانیه
۱۰ Twitter.com اجتماعی ۶ دقیقه و ۱ ثانیه
۱۱ Google.com.in جستجو ۷ دقیقه و ۸ ثانیه
۱۲ Instagram.com اجتماعی ۵ دقیقه و ۵۹ ثانیه
۱۳ Amazon.com فروشگاه ۷ دقیقه و ۵۷ ثانیه
۱۴ Sohu.com جستجو ۳ دقیقه و ۵۴ ثانیه
۱۵ Reddit.com اجتماعی ۱۱ دقیقه و ۴۱ ثانیه
۱۶ VK.com اجتماعی ۱۰ دقیقه و ۴ ثانیه
۱۷ Live.com ایمیل ۴ دقیقه و ۱ ثانیه
۱۸ JD.com فروشگاه ۴ دقیقه و ۳۸ ثانیه
۱۹ Yandex.ru پورتال ۶ دقیقه و ۲۵ ثانیه
۲۰ Weibo.com اجتماعی ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه

لیست ۲۰ سایت برتر دنیا از نگاه الکسا

آمار منتشرشده از سوی GlobalWebIndex نشان می‌دهند که ۹ نفر از هر ۱۰ نفر کاربر اینترنت، در هر ماه از تقریبا یک فروشگاه آنلاین بازدید می‌کنند و سه‌چهارم این افراد، محصولی را نیز می‌خرند.

ظاهرا عادت‌های خرید کردن بین مردان و زنان اندکی با هم فرق دارد؛ آنطور که آمار می‌گویند، زنان بیشتر از مردان به خرید کردن با یک اپلیکیشن از طریق موبایل رغبت نشان می‌دهند.

درصد کاربرانی که برای خرید یک محصول یا سرویس، در اینترنت جستجو کرده‌اند درصد کاربرانی که از یک فروشگاه آنلاین دیدن کرده‌اند [صرف‌نظر از دستگاه‌شان] درصد کاربرانی که از یک حراجی آنلاین دیدن کرده‌اند [صرف‌نظر از دستگاه‌شان] درصد کاربرانی که از فروشگاه‌های آنلاین، محصول را سرویسی را خریداری کرده‌اند [صرف‌نظر از دستگاه‌شان]
۸۳ درصد ۹۱ درصد ۴۶ درصد ۷۴ درصد

جدول مربوط به فعالیت‌های تجارت الکترونیک طی ماه گذشته‌ی میلادی

در کنار این‌ها، داده‌های مؤسسه‌ی Global Consumer Survey نشان می‌دهند که محصولات مرتبط به مُد، همچنان محبوب‌ترین محصولاتی هستند که به‌صورت آنلاین توسط کاربران خریداری شده‌اند؛ در حقیقت، لباس و کفش، محبوب‌ترین کالاهای خریداری‌شده توسط کاربران اینترنت طی ۱۲ ماه اخیر بوده‌اند.

فروشگاه آنلاین

پوشاک ۵۷ درصد
کفش ۴۷ درصد
محصولات الکترونیکی ۴۰ درصد
کتاب، فیلم، آهنگ و بازی ۳۶ درصد
لوازم آرایشی و بهداشتی ۳۲ درصد
کیف و لوازم جانبی ۲۹ درصد
غذا و نوشیدنی ۲۸ درصد
لوازم خانگی ۲۷ درصد
مبلمان ۱۹ درصد
وسایل ورزشی ۱۸ درصد
اسباب‌بازی و وسایل بچگانه ۱۸ درصد
لوازم‌التحریر و وسایل سرگرمی ۱۷ درصد
صنایع دستی، حیوانات خانگی و محصولات مربوط به باغ‌داری ۱۳ درصد

محبوب‌ترین اقلام خریداری‌شده به‌صورت آنلاین توسط کاربران اینترنت در یک سال اخیر (ارقام یادشده، درصد کاربران کل اینترنت هستند که به خرید آن محصولات، رغبت نشان داده‌اند)

آمار اخیر همچنین نشان می‌دهد که کاربران اینترنت روزبه‌روز تمایل بیشتری به استفاده از دستورات صوتی برای جستجو در فضای وب، علاقه نشان می‌دهند. ظاهرا کاربران کشورهای هند، اندونزی، چین، امارات و تایلند بیش از دیگر مناطق دنیا از دستیارهای صوتی استفاده کرده‌اند. علاوه بر این‌ها، طبق آمار، ۴۲ درصد از کاربران اینترنت همواره نگران حریم شخصی خود هستند. کاربران کشورهای اسپانیا، مکزیک کلمبیا، برزیل و ترکیه به‌ترتیب در جایگاه‌های اول تا پنجم این لیست جای می‌گیرند.

شبکه‌های اجتماعی

مارک زاکربرگ قطعا در آینده، سال ۲۰۱۸ را در میان سال‌های محبوب زندگی خود قرار نخواهد داد؛ با این‌وجود جالب است بدانید که تعداد کاربران شبکه‌ی اجتماعی فیسبوک در سراسر دنیا، اخیرا با رشد رو‌به‌رو شده است.

بزرگ‌ترین وب‌سایت اجتماعی حال‌حاضر دنیا طی سه ماهه‌ی منتهی به ژوئن ۲۰۱۸، پذیرای ۳۸ میلیون کاربر جدید در سراسر دنیا بود؛ آمار نشان می‌دهد که تعداد کاربران فیسبوک پس از گذر هر سه‌ماه، به‌میزان ۱.۷ درصد با رشد مواجه می‌شود. این یعنی، ۲ نفر از هر ۳ نفری که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند، عضو فیسبوک هستند.

فیسبوک / facebook

نام شبکه‌ی اجتماعی تعداد کاربران
Facebook ۲ میلیارد و ۲۳۴ میلیون نفر
Youtube ۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون نفر
WhatsApp* ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون نفر
Facebook Messenger* ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر
Weixin / WeChat* ۱ میلیارد و ۵۸۰ هزار نفر
Instagram ۱ میلیارد نفر
QQ* ۸۰۳ میلیون نفر
Qzone ۵۴۸ میلیون نفر
Douyin / Tik Tok ۵۰۰ میلیون نفر
Sina Weibo ۴۳۱ میلیون نفر
Twitter ۳۳۵ میلیون نفر
Reddit ۳۳۰ میلیون نفر
LinkedIn ۳۰۳ میلیون نفر
Baidu Tieba ۳۰۰ میلیون نفر
Skype* ۳۰۰ میلیون نفر
Snapchat* ۲۹۱ میلیون نفر
Viber* ۲۶۰ میلیون نفر
Pinterest ۲۵۰ میلیون نفر
Line* ۲۰۳ میلیون نفر
Telegram* ۲۰۰ میلیون نفر

جدول مربوط به تعداد کاربران فعال شبکه‌های اجتماعی تا ۱۰ اکتبر ۲۰۱۸ (مواردی که با * مشخص شده‌اند، در دسته‌ی اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، چت‌محور یا VOIP قرار می‌گیرند)

در کنار این‌ها، آمار نشان می‌دهند که تعداد کاربران فیسبوک حتی در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۱۸ هم با رشد مواجه بوده است. ظاهرا از ماه جولای تاکنون، ۶۵ میلیون کاربر جدید در این شبکه‌ی اجتماعی ثبت‌نام کرده‌اند. به‌علاوه، در بین زنان، آن‌هایی که بین ۲۵ تا ۳۴ سال سن دارند، بیشتر از بقیه به حضور در فیسبوک علاقه داشته‌اند؛ این بازه‌ی سنی برای مردان هم صدق می‌کند.

تعداد کاربران اسنپ‌چت طی چند ماه اخیر، سیری صعودی داشته است؛ تقریبا ۶ نفر از هر ۱۰ نفر کاربر اسنپت‌چت، زن هستند و این شبکه‌ی اجتماعی به‌طور کلی پذیرای کاربران جوان‌تری نسبت به Facebook است. جالب است بدانید که کاربران آمریکایی حدود یک‌سوم کل کاربران اسنپ‌چت را تشکیل می‌دهند و کشورهای فرانسه، بریتانیا، عربستان سعودی و برزیل در رده‌های بعدی جای می‌گیرند. 

طی سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸، آمار و ارقام جالبی نیز از تعداد دانلود اپلیکیشن‌های موبایلی به‌دست آمده است. طبق آمار، طی این بازه‌ی زمانی، کاربران حدود ۲۰ میلیارد دلار پول را در اپلیکیشن‌های مختلف (به‌خصوص بازی‌ها) خرج کرده‌اند که رقم قابل‌توجهی به‌شمار می‌آید؛ خصوصا از این جهت که این رقم در مقایسه با همین بازه‌ی زمانی در سال ۲۰۱۷، با رشدی ۲۰ درصدی مواجه شده است.

تعداد اپلیکیشن‌های موبایلی دانلودشده در سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸ [تمامی پلتفرم‌ها] میزان رشد تعداد اپلیکیشن‌های دانلودشده طی یک سال اخیر میزان پول خرج‌شده توسط کاربران در اپلیکیشن‌های موبایلی در سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸ میزان رشد پول خرج‌شده توسط کاربران اپلیکیشن‌های موبایلی طی یک سال اخیر میانگین پولِ خرج‌شده توسط هر گوشی هوشمند در سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸
۲۹ میلیون عدد بیش از ۱۰ درصد ۲۰ میلیارد دلار بیش از ۲۰ درصد ۳.۷۰ دلار

جدول مربوط به ترندهای اپلیکیشن‌های موبایلی

در کنار بازی‌ها، اپلیکیشن‌های دیگری نیز نظیر نت‌فلیکس و تیندر، توانسته‌اند کاربران زیادی را به پرداخت پول، مجاب کنند. در جدول زیر می‌توانید پردانلودترین اپلیکیشن‌ها را مشاهده کنید:

رتبه نام اپلیکیشن توسعه‌دهنده / شرکت مالک
۱ Facebook Messenger Facebook
۲ Happy Glass Applovin
۳ Facebook Facebook
۴ WhatsApp Facebook
۵ Douyin / Tik Tok Toutiao
۶ Instagram Facebook
۷ Helix Jump Voodoo
۸ Hello Stars Fastone
۹ Shareit Shareit
۱۰ UC Browser Alibaba Group

پردانلودترین اپلیکیشن‌ها در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ (این آمار از تمامی فروشگاه‌ها جمع‌آوردی شده‌اند)

همچنین، Honor of Kings توانسته در سپتامبر امسال، پرسودترین اپلیکیشن دنیا شود؛ آمار مربوط به پردرآمدترین اپلیکیشن‌های موبایلی را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید:

رتبه نام اپلیکیشن توسعه‌دهنده / شرکت مالک
۱ Honor of Kings شرکت‌های مختلف
۲ Monster Strike Mixi
۳ Fate / Grand Order شرکت‌های مختلف
۴ Pokémon GO Niantic
۵ Candy Crush Saga شرکت‌های مختلف
۶ Dragon Ball Z Dokkan Battle شرکت‌های مختلف
۷ Fantasy Westward Journey Netease / 37Games
۸ Netflix Netflix
۹ Lineage M NCSoft / Gamania
۱۰ Tinder InterActiveCorp

پردرآمدترین اپلیکیشن‌ها در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ (این آمار از تمامی فروشگاه‌ها جمع‌آوردی شده‌اند)

پیش‌بینی‌ها برای سال ۲۰۱۹

تمامی داده‌های به‌دست‌آمده در این گزارش، نشان می‌دهند که به احتمال قوی در سال ۲۰۱۹ هم شاهد آمار و ارقام هیجان‌انگیزی خواهیم بود. انتظار می‌رود که به‌مرور زمان تعداد کاربران اینترنت در جاهایی که دارای اقتصاد درحال پیشرفت هستند (خصوصا آفریقا) با افزایش قابل‌توجهی روبه‌رو شود. به‌علاوه، کاربران شبکه‌های اجتماعی قطعا روزبه‌روز بیشتر خواهند شد؛ با این‌حال پیش‌بینی می‌شود که در برخی شبکه‌های به‌خصوص، شاهد ریزش تعداد کاربران باشیم.

دیدگاه‌های خود را در رابطه با این گزارش، با زومیت و کاربران دیگر، در میان بگذارید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code