احتمالا اسپمرها مسبب رسوایی اخیر فیسبوک هستند


وب‌سایت وال‌استریت ژورنال اخیرا در گزارشی مدعی شده است که فیسبوک فکر می‌کند دزدیده‌شدن اطلاعات ۳۰ میلیون کاربر این شبکه‌ی اجتماعی، توسط اسپمرها انجام شده است.

درحالی که از رسانه‌ای شدن هک سرورهای فیسبوک و دزدیده‌شدن اطلاعات میلیون‌ها کاربر نزدیک به سه هفته می‌گذرد، اما هنوز مشخص نیست که چه کسی (یا کسانی) مسبب این اتفاق بوده‌اند. به‌تازگی وب‌سایت معتبر وال‌استریت ژورنال به نقل از منابعی ناشناس اعلام کرده که فیسبوک معتقد است، اسپمرها این عملیات را انجام داده‌اند تا بتوانند با استفاده از اطلاعاتِ دزدیده‌شده، یک‌سری تبلیغات فریبنده را طراحی کرده و از این راه کسب درآمد کنند.

فیسبوک در اطلاعیه‌ی اخیرش اعلام کرد که اطلاعات لاگین تقریبا ۳۰ میلیون کاربر طی این عملیاتِ خرابکارانه به‌سرقت رفته‌اند؛ این اطلاعات شامل مواردی همچون جزئیات مربوط به خود حساب کاربری و اطلاعات شخصی کاربران نظیر سن، تحصیلات، محل زندگی و… می‌شود.

مقاله‌های مرتبط:

نویسنده‌ی مقاله‌ی اخیر وال‌استریت ژورنال مدعی است که محققان داخلی Facebook معتقد هستند که اسپمرهای فعلی این شبکه‌ی اجتماعی و اینستاگرام، بانی این اتفاق هستند؛ اسپمرهایی که (طبق ادعای محققان فیسبوک) قصد دارند به‌زودی یک شرکت مبتنی بر بازاریابی دیجیتال را احداث کنند.

با این همه نباید فراموش کرد که هنوز مشخص نشده که طراح اصلی این حمله چه کسانی بوده‌اند و این امکان وجود دارد که هیچ‌گاه به این موضوع پی نبریم. قائم‌مقام فیسبوک هفته‌ی گذشته در مصاحبه‌ای گفت که فکر نمی‌کند حملات اخیر ربطی به انتخابات میان‌دوره‌ای ۲۰۱۸ آمریکا داشته باشد.

درحالی که فیس‌بوک برای پیدا کردن مسبب اصلی این اتفاق، همکاری خود را با FBI آغاز کرده؛ اما تاکنون هیچ‌گونه جزئیاتی به‌صورت عمومی در این رابطه منتشر نشده است. زومیت در صورت انتشار اخبار مرتبط به این ماجرا، آن‌ها را به‌سرعت پوشش خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code