برج میلاد کجاست؟ – کجارو


برج میلاد کجاست؟ کمتر کسی هست که به تهران سفر کند و به برج میلاد سری نزند تا از این سازه زیبا دیدن کند. امروز به به برج میلاد که یکی از نمادهای پایتخت ایران است، سری زده‌ایم تا با راه‌های دسترسی به آن بیشتر آشنا شویم. با کجارو همراه باشید.

مقاله‌های مرتبط:

معرفی

برج میلاد یک برج چندمنظوره است که در منطقه ۲ تهران و در جنوب شهرک غرب و شمال گیشا ساخته شده است. این برج ششمین برج بلند دنیا است و از نظر وسعت کاربری سازه راس بنا، با ۱۳ هزار مترمربع، وسیع‌ترین بنا در میان تمامی برج‌های مخابراتی دنیا است.

برج میلاد

برج میلاد با ارتفاع بلند خود و قرار گرفتن بر روی یک تپه مرتفع در جنوب شهرک غرب و شمال محله گیشا و ظاهر زیبا و خاص خود تقریبا از همه جای شهر تهران قابل دیدن است. برج میلاد دارای امکانات و کاربری‌های بسیاری است. از جمله کاربری‌های مجموعه برج میلاد می‌توان به مخابرات، رستوران، رصدخانه، کاربری تجاری، مراکز همایش برج میلاد، سالن‌های کنفرانس، هتل و مراکز گردشگری و نمایشگاهی اشاره کرد.

آدرس

برج میلاد در میان بزرگراه‌های شیخ فضل‌الله، همت، حکیم و چمران واقع شده است.

موقعیت برج میلاد بر روی نقشه

دسترسی

بهترین راه برای دسترسی به برج میلاد، استفاده از بزرگراه‌های یاد شده است. برای رسیدن به برج میلاد می‌توانید از از بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری وارد ورودی بزرگراه همت و کنارگذر برج میلاد شوید. از بزرگراه‌های حکیم هم یک خروجی اختصاصی برای برج میلاد تعبیه شده است. در بزرگراه همت شرق نیز می‌توان پس از عبور از پل کابلی اختصاصی برج میلاد به برج میلاد رسید.

برج میلاد

از میدان‌ها و مراکز مختلف شهر مثل پایانه‌ آزادی، تجریش و صادقیه به برج میلاد تهران تاکسی اختصاصی و اتوبوس رفت و آمد می‌کند. همچنین قرار است خط ۷ مترو تهران هم به برج میلاد برسد که البته هنوز از این خط مترو بهره‌برداری نشده است.

برج میلاد

خاموشی چراغ‌های نمای برج میلاد در ساعت زمین

آیا شما تجربه حضور در برج میلاد را دارید؟ نظر شما راجع به این محل دیدنی و به ویژه دیدن شهر از فراز آن چیست؟ تجربیات خود را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code