بی ام و بیش از ۲۵۷ هزار خودرو را فراخوان کرد

فراخوان بزرگ بی‌ام‌و انواع مدل‌های سری ۳، ۵، ۷، شاسی‌بلندهای سری X، نسل جدید Z4، دو مدل از رولز رویس و تویوتا سوپرا ۲۰۲۰ را شامل می‌شود.

فهرستی بلندبالا از انواع خودروهای بی‌ام‌و و رولز رویس و تویوتا تولید سال ۲۰۱۸ به‌بعد به‌دلیل مشکل دوربین دنده‌عقب فراخوان شدند. در این فهرست، ۲۵۷ هزار و ۴۸۱ دستگاه خودرو وجود دارد که تقریبا تمام محصولات بی‌ام‌و با مدل تولیدی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را دربر می‌گیرد. همان‌طورکه اشاره شد، دلیل این فراخوان بزرگ مشکل دوربین دنده‌عقب است که کارشناسان سازمان NHTSA آمریکا تشخیص داده‌اند.

در سیستم اطلاعات و سرگرمی محصولات بی‌ام‌و حالت روشنایی نمایشگر به‌میزان درخورتوجهی زیاد و کم تنظیم می‌شود. درواقع، این حالت مثل زمانی است که روشنایی صفحه‌ی گوشی هوشمند را بسیار کم کنیم. با این تنظیم روشنایی، در طول روز تقریبا نمی‌توان چیزی از نمایشگر دید و به‌نظر می‌رسد گوشی کاملا خاموش است. در بسیاری از گوشی‌های جدید، حسگرهایی وجود دارد که در شرایط لازم، روشنایی را تنظیم می‌کنند؛ اما این قابلیت در برخی نمایشگرهای سیستم اطلاعات و سرگرمی خودروها وجود ندارد.

مشکل اصلی زمانی ایجاد می‌شود که به‌دلیل کم‌بودن روشنایی صفحه، نمی‌توان از تصاویر دوربین دنده‌عقب استفاده کرد؛ به‌ همین دلیل، بی‌ام‌و انواع خودروهای تولیدی‌اش را فراخوان کرده است تا به نرم‌افزار به‎روزرسانی‌شده مجهیز شوند. این مشکل در تمام خودروهایی وجود دارد که از سیستم اطلاعات و سرگرمی بی‌ام‌و استفاده می‌کنند؛ ازاین‌رو، نام دو مدل از محصولات رولز رویس (فانتوم و کالینِن) و تویوتا سوپرا مدل ۲۰۲۰ هم در فهرست دیده می‌شود.ناگفته نماند این مشکل با به‌روزرسانی نرم‌افزاری رایگان رفع می‌شود.

Toyota Supra 2020

پیش‌از‌این، هفت دستگاه از نسل جدید سوپرا به‌دلیل مشکل در مونتاژ قطعات کمربند ایمنی فراخوان شده بودند. همچنین در اوایل سال ۲۰۱۹، سازمان NHTSA آمریکا به‌دلیل روشنایی کم چراغ ترمز عقب، شاسی‌بلند لوکس رولز رویس کالینن را فراخوان کرده بود. در ادامه، فهرست کامل خودرو‌های مذکور را مشاهده می‌کنید.

مدل خودرو سال تولید
330I ۲۰۱۹-۲۰۲۰
530E ۲۰۱۸-۲۰۲۰
530I ۲۰۱۸-۲۰۲۰
540D ۲۰۱۸
540I ۲۰۱۸-۲۰۲۰
640I ۲۰۱۸-۲۰۱۹
740LE ۲۰۱۹-۲۰۲۰
740LI ۲۰۱۹-۲۰۲۰
745LE ۲۰۱۹-۲۰۲۰
750LI ۲۰۱۹-۲۰۲۰
840I ۲۰۱۹-۲۰۲۰
M340I ۲۰۱۹-۲۰۲۰
M5 ۲۰۱۸-۲۰۲۰
M550I ۲۰۱۸-۲۰۲۰
M850I ۲۰۱۹-۲۰۲۰
X3 ۲۰۱۸-۲۰۲۰
X4 ۲۰۱۹-۲۰۲۰
X5 ۲۰۱۹-۲۰۲۰
X6 ۲۰۱۹-۲۰۲۰
X7 ۲۰۱۹-۲۰۲۰
Z4 ۲۰۱۹-۲۰۲۰
رولز رویس کالینن ۲۰۱۹
رولز رویس فانتوم ۲۰۱۸-۲۰۱۹
تویوتا سوپرا ۲۰۲۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code