ون الکتریکی ورک‌ هورس معرفی شد


شرکت آمریکایی ورک‌هورس ون الکتریکی جدیدی معرفی کرده است که می‌تواند تحولی در حمل‌ونقل‌های شهری ایجاد کند.

ون‌ها برای چندین دهه است که نقش عمده‌ای در حمل‌ونقل و تحویل کالاهای مختلف بازی می‌کنند ولی این وسایل نقلیهٔ در حال تجربهٔ تحول بزرگی هستند. شرکت ورک‌هورس (Workhorse)، سازندهٔ وسایل نقلیهٔ الکتریکی، جدیدترین شرکتی است که به ساخت یک ون الکتریکی روی آورده و به‌تازگی آن‌را معرفی کرده است. این ون که برای مقاصدی چون تحویل بسته‌ها، سفارش‌ها و نامه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند ترافیک و آلودگی را کاهش داده و تحویل‌ها را با بهره‌وری و کارایی بیشتری تحویل دهد.

Workhorse N Gen

این ون جدید که N-Gen نام دارد، از بدنهٔ کامپوزیتی سبک‌وزن برخوردار است و با هر بار شارژ کامل باطری‌ها می‌تواند تا ۱۶۰ کیلومتر را طی کند. هرچند این بُرد برای سفرهای طولانی در سراسر کشور کافی نیست اما برای اکثر تحویل‌ها و دیگر استفاده‌های تجاری در محیط‌های شهری مناسب خواهد بود. همچنین امکان سفارش یک پیشرانهٔ بنزینی به‌عنوان افزایش‌دهندهٔ بُرد برای این ون وجود دارد که ۱۲۰ کیلومتر به بُرد آن اضافه می‌کند. N-Gen درعین‌حال به سیستم شارژ سریع مجهز شده و از سامانهٔ چهارچرخ محرک هم برخوردار است.

Workhorse N Gen

به‌منظور سهولت در استفاده و دسترسی، کف N-Gen ارتفاع کمی از سطح زمین دارد و از سقف بلندی هم برخوردار است. این ویژگی‌ها موجب کاهش فشار روی زانوها، ران‌ها و کمر رانندگان می‌شود که باید در هرروز کاری ده‌ها مرتبه به داخل ون بروند. این طراحی همچنین امکان حمل بارها و محموله‌های حجیمی را با این ون کوچک فراهم کرده است. این ابعاد کوچک موجب مانور پذیری آسان ون در محیط‌های پرجمعیت شهری و همین‌طور شعاع چرخش کم نیز شده است.

Workhorse N Gen

ورک‌هورس همچنین با همکاری شرکت پست آمریکایی UPS پهپادی را توسعه داده که می‌تواند به تحویل محموله‌ها بپردازد. این پهپاد درحالی‌که راننده در حال انجام تحویل‌ها از طریق جاده است، می‌تواند به پرواز درآمده و با کنترل از راه دور به تحویل محوله‌های دیگری بپردازد. UPS می‌گوید این روش روزانه ۱.۶ کیلومتر از مسیر راننده می‌کاهد و سالانه تا 50 میلیون دلار در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد کرد. این پهپاد که هورس‌فلای (HorseFly) نام دارد، یک اُکتوکوپتر (Octocopter بالگردی با چندین ملخ) است که از روی سقف ون بلند می‌شود و می‌تواند بسته‌هایی تا ۴.۵ کیلوگرم را حمل کند. گفته شده است این بالگرد بدون سرنشین با تمامی مقررات حمل‌ونقل هوایی فدرال یا FAA مطابقت دارد.

مقاله‌های مرتبط:

استفان بورنز، مدیرعامل شرکت ورک‌هورس در مورد ون N-Gen گفته است:

پلت‌فرم جدید N-Gen نشان‌دهندهٔ دوران جدیدی برای ون‌های تحویل شهری است. با توافق‌هایی که هم‌اکنون به‌منظور آزمایش و استفاده از N-Gen در چندین شهر در سراسر ایالات‌متحده صورت گرفته است، ورک‌هورس همچنان پیشروی تحول و نوآوری در بخش حمل‌ونقل تجاری خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code