چگونه تاثیر نیکوکاری را در همراه کارت ببینیم؟

سرمایه‌گذاری جمعی یا Crowdfunding یکی از شیوه‌های انجام نیکوکاری در سراسر جهان است. اپلیکیشن «همراه کارت» در آخرین نسخه خود امکان پرداخت خیریه هدفمند را ارائه کرده است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

 ایده و سرمایه دو عامل مهم برای شروع کسب‌و‌کار جدید است. در سراسر دنیا موسساتی تحت عنوان Crowdfunding یا «سرمایه‌گذاری جمعی» وجود دارد که کار آن‌ها تأمین سرمایه اولیه است. اغلب این مؤسسات بر بستر اینترنت فعالیت می‌کنند. فرد صاحب ایده پس از ثبت‌نام درسایت، ایده خود را ارائه داده و کمپینی جهت حمایت از این ایده تشکیل می‌دهد. افراد با مراجعه به سایت، پس از بررسی ایده‌های مختلف، ایده‌ی مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند و تصمیم به سرمایه‌گذاری با مبلغ دلخواه می‌گیرند.

مؤسسات Crowdfunding محدود به تأمین سرمایه برای کسب و کارها نیستند، بلکه در امور خیریه نیز از این نوع سرمایه‌گذاری‌ها استفاده می‌شود. مثلا Youhelp.com یک مؤسسه خیریه جهانی از این نوع است. این سایت غالباً از کمک‌های جمعی برای تأمین نیازهای کودکان استفاده می‌کند. برای مثال کمپینی در زمینه راه اندازی سیستم حمل و نقل برای دانش آموزان اوتیسم ایالت ماسوچوست، در سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ راه اندازی شد و افراد مختلف از سراسر دنیا، به مقدار دلخواه به این کمپین کمک کردند.

اپلیکیشن پرداخت همراه کارت که در زمینه ارائه خدمات روزمره بانکی فعالیت می‌کند، با راه اندازی بخش نیکوکاری، بستری برای انجام امور خیریه فراهم کرده است. در این اپلیکیشن کاربران می‌توانند علاوه بر کمک به خیریه‌های شناخته شده‌ای مانند مؤسسه محک و آسایشگاه کهریزک، در کمپین‌های مربوط به Crowdfunding نیکوکاری شرکت کنند. مثلا در حال حاضر کاربران می‌توانند هر مبلغی را جهت کمک به تجهیز کتابخانه و آزمایشگاه مدرسه‌ای در منطقه محروم بشاگرد پرداخت کنند. این مدرسه به همت خیرین در مرکزیت چهار روستا در استان سیستان و بلوچستان تأسیس شده است ولی از امکانات آموزشی کافی برخوردار نیست. همراه کارت تقریباً هر ماه یک کمپین Crowdfunding برای خیریه تعریف می‌‌کند.

همراه کارت

 همراه کارت قصد دارد به‌زودی امکانات دیگری برای انجام نیکوکاری فراهم کند. امکان پرداخت قبض های خدماتی مثل قبض تلفن ثابت خانواده‌های نیازمند یکی از این قابلیت‌ها است. برای بررسی بیشتر «همراه کارت» و دانلود آن می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

 https://hamrahcard.ir/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code