Artsy؛ رباتی که با نخ چهره شما را روی پارچه طراحی می‌کند


محققان دانشگاه صنعتی وین موفق به ساخت رباتی به نام Artsy شده‌اند که با دیدن تصویر چهره‌ی فرد، می‌تواند آن را با نخ روی پارچه بدوزد و طراحی کند.

حتما شما هم کارهای هنری مختلف از جمله گلدوزی را دیده‌اید. طرح‌های مختلف با کمک نخ روی پارچه ترسیم می‌شود و جلوه و زیبایی خاصی دارد. این‌بار محققان موفق به ساخت رباتی شده‌اند که می‌تواند با دیدن تصاویر، طرح مورد نظر را با نخ روی پارچه دوخته و ترسیم کند.

آرتسی (Artsy) نام رباتی است که با کمک نخ روی پارچه، طرح‌های مختلف را به‌نمایش می‌گذارد. آرتسی می‌تواند هر تصویری از جمله چهره‌ی انسان را با نخ روی پارچه به‌تصویر بکشد. محققان دانشگاه صنعتی وین، موفق به طراحی الگوریتمی شده‌اند که با کمک آن، ربات‌ آرتسی می‌تواند تصاویر هنری جالب‌توجهی را تولید کند.

ربات

مقاله‌های مرتبط:

آرتسی، رباتی است که با کمک دوربین، هدایت و راهبری می‌شود و به منظور ورود به صنعت و استفاده‌ی صنعتی طراحی و ساخته شده است. وقتی تصویری در اختیار آرتسی قرار بگیرد، می‌تواند آن را با کمک نخ‌، روی دایره‌ای به قطر ۶۳ سانتی‌متر و حاوی ۲۵۶ قلاب، به تصویر کشیده و روی پارچه بدوزد.

ربات با کمک برنامه‌ای کامپیوتری کنترل می شود. کاربر سیستم، تصویر چهره‌‌ای که قرار است روی پارچه دوخته شود، به ربات نشان می‌دهد. الگوریتم موجود در سیستم به ربات کمک می‌کند تا بتواند تصویر چهره‌ی مورد نظر را با نخ روی پارچه و در سطح دایره‌ی مشخص‌شده، طراحی کند و بدوزد.

ربات

ربات بهترین طراحی و نزدیک‌ترین تصویر را به چهره‌ی فردی که تصویر آن به سیستم داده شده است، به‌عنوان خروجی تحویل می‌دهد. محققان معتقدند که ربات، گزینه‌های مختلفی برای طراحی با نخ دارد، ولی بهترین انتخاب را در پیش می‌گیرد و بهترین تصویر را تولید می‌کند. 

ربات

ربات آرتسی، در مدت زمانی بین ۲ تا ۵ ساعت می‌تواند تصویر را روی پارچه بدوزد. در این مدت‌، در حدود ۲ تا ۶ کیلومتر نخ مصرف می‌کند. مدیر بخش تحقیقات دانشگاه صنعتی وین معتقد است: 

کاری که ربات انجام می‌دهد، طراحی هنری از چهره نیست، ولی آرتسی می‌تواند تصاویر خوب و زیبایی تولید کند. تیم تحقیقاتی پروژه، درنظر دارد هر چه زودتر مسایل فنی موجود را حل کند، تا بتواند محصول خروجی با کیفیت‌تری در اختیار کاربران قرار دهد. آنچه اکنون آرتسی انجام می‌دهد، می‌تواند مسیر جدیدی در طراحی صنعتی ایجاد کند. بی‌شک چنین رویکردهایی در آینده، مسیر طراحی دیجیتال روی پارچه را دگرگون خواهد ساخت. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code