استعفای وزیر صنعت از طرف رئیس جمهور تأیید شد


دکتر حسن روحانی، استعفای محمد شریعتمداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت را پذیرفت. شنیده‌ها حاکی از آن است که شریعتمداری به وزارت کار می‌رود.

حجت‌الاسلام حسن روحانی روز گذشته در نامه‌ای با استعفای محمد شریعتمداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت، موافقت کرد. این استعفا چندی پیش نیز مطرح شده و البته تکذیب شده بود که با نامه‌ی دیروز حسن روحانی، مهر تأیید نهایی روی آن خورد. دکتر روحانی در متن نامه‌ی خود، از خدمات محمد شریعتمداری در دوران وزارت تشکر کرد.

متن نامه‌ی رئیس جمهور به وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت، بدین شرح است:

جناب آقای محمد شریعتمداری؛

بدین‌وسیله ضمن قبول استعفای جنا‌ب‌عالی از سمت وزیر صنعت، معدن و تجارت، از زحمات خالصانه و خدمات بی‌شائبه‌ی آن جناب در طول مدت تصدی وزارتخانه‌ی مزبور، تشکر و قدردانی می‌نمایم.

امید است همچنان برای تداوم خدمت در دولت تدبیر و امید مهیا و موفق باشید.

شنیده‌ها حاکی از آن است که روحانی قصد دارد شریعتمداری را برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس معرفی کند. پیش از این، عباس آخوندی در این وزارتخانه مشغول بود که روحانی با استعفای او نیز موافقت کرد.

رئیس جمهور همزمان با پذیرش استعفای شریعتمداری، گزینه‌ی پیشنهادی خود را برای تصدی وزارت صنعت نیز معرفی کرد. او رضا رحمانی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید را برای این پست پیشنهاد داده است. رحمانی فارغ‌التحصیل دکترا DBA از دانشگاه صنایع و معادن ایران است و پیش از این به‌عنوان معاون طرح و برنامه وزارت صمت نیز مشغول به کار بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code