باغ کتاب تهران: محیطی مدرن و جذاب برای اهالی کتاب، علم و فرهنگ


باغ کتاب تهران یکی از جدیدترین، بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین مراکز فرهنگی کشور است که به تازگی افتتاح شده است. با گزارش تصویری کجارو از باغ کتاب تهران همراه باشید.

مقاله‌های مرتبط:

باغ کتاب تهران، بهشت علاقه‌مندان به کتاب و کتاب خوانی به تازگی افتتاح شده و همه روزه پذیرای علاقه‌مندان به مطالعه، علم و دانش و فرهنگ خواهد بود. این باغ در تپه‌های عباس آباد و جنب کتابخانه ملی ایران، در فضایی مدرن ساخته شده و قرار است در همه روزهای سال پذیرای شما باشد.

ما هم سری به باغ کتاب زدیم تا در چند گزارش با هم با بخش‌های مختلف باغ کتاب تهران آشنا شویم. در اولین قسمت از این گزارش‌ها با هم نگاهی اجمالی به چند بخش از این مرکز فرهنگی می‌اندازیم و در قسمت‌های بعدی گزارش با راه‌های دسترسی، باغ علم کودک و نوجوان و همچنین ویدیوهای اختصاصی از این مجموعه همراه شما خواهیم بود. با تصاویر اختصاصی کجارو و معرفی باغ کتاب تهران از زبان وب‌سایت آن همراه باشید.

باغ کتاب تهران

بخش اسباب‌بازی کودک و نوجوان

باغ کتاب تهران

بخش اختصاصی کتاب‌های کودک و نوجوان

باغ کتاب تهران

در گوشه و کنار بخش کودک و نوجوان، مجسمه‌ شخصیت‌های کارتونی قدیمی و جدید قرار دارند و علاوه بر جذابیت محیط برای کودکان، باعث زنده‌شدن خاطرات کودکی برای والدین و مراجعان بزرگسال باغ کتاب می‌شوند.

باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران
باغ کتاب تهران

خیالستان، راهرویی باریک به طول حدود ۶۰ متر  است که دو بلوک A و C را به هم ربط می‌دهد. 

باغ کتاب تهران

راهروی خیالستان

باغ کتاب تهران

بلوک C یا نگارستان، مرکز هنری باغ کتاب است. سالن سینما و تئاتر در طبقه همکف ۶ و روی بام، پذیرای علاقه‌مندان هنرهای نمایشی و فیلم‌های سینمایی است.

باغ کتاب تهران
باغ کتاب تهران

بلوک D یا سروستان، شامل کتابفروشی و فروشگاه محصولات فرهنگی بزرگسالان است که در نوع خود یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های ۴ هزار متری فرهنگی کشور را در مساحتی مربعی شکل داده است.

باغ کتاب تهران

علاوه بر کتاب‌، نسخه‌‌های مختلف نشریه‌ها و مجله‌‌ها نیز در دسترس قرار دارند.

باغ کتاب تهران

در مجموع باغ کتاب فضایی مطبوع و مدرن را برای بازدیدکننده‌ها فراهم ساخته است.

باغ کتاب تهران

بعضی از بخش‌های این مجموعه دوست داشتنی هنوز در حال تکمیل شدن هستند.

باغ کتاب تهران

در گزارش‌های بعدی با هم سری به بخش‌های مختلف باغ کتاب تهران خواهیم زد تا با فعالیت هر کدام از آن‌ها بیشتر آشنا شویم. آیا شما به این مرکز فرهنگی سر زده‌اید؟ تجربه خود را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code