مسدودسازی سایت‌ها و کانال‌های غیرقانونی قیمت‌گذاری ارز


دادستان تهران در نشستی خبری اعلام کرد سایت‌هایی که به‌صورت غیرقانونی به قیمت‌گذاری ارز می‌پرداختند و به التهابات بازار دامن می‌زدند، مسدود شدند.

دادستان تهران از همکاری پلیس تهران و فتای ناجا برای مسدودسازی برخی سایت‌ها و کانال‌هایی خبر داد که با اعلام لحظه‌ای نرخ ارز به التهابات بازار دامن می‌زنند.

جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، در نشستی با مسئولان پلیس پایتخت و در رابطه با برخورد با سایت‌هایی که قیمت ارز را به‌صورت دروغین اعلام می‌کردند؛ گفت:

در دوهفته‌ی اخیر برخی سایت‌های مرتبط با ارز و سکه اقدام به اعلام لحظه‌ای و دقیقه‌ای ارز کرده و به التهاب بازار دامن می‌زدند. درنتیجه در راستای برخورد با اقدامات خلاف قانون و با تأکید ریاست قوه‌ی قضاییه، دستور مسدودسازی ۱۷ سایت و ۲۶ کانال در فضای مجازی صادر شد.

دادستان تهران به گردانندگان این سایت‌ها هشدار داد در صورت ادامه‌ی این رویه، فیلترینگ سایت‌ها ادامه پیدا خواهد کرد. صاحبان سایت باید متعهد شوند در حوزه‌ی ارز به آشفتگی بازار دامن نزنند زیرا قیمت‌گذاری وظیفه‌ی این سایت‌ها نیست.

او همچنین اعلام کرد برخورد با افرادی که دروغ‌پراکنی کرده یا قیمت ارز را بی‌جهت تعیین کنند، در دستور کار بوده و اقدامات خوبی در ۲۴ ساعت گذشته انجام شده است. به‌گفته‌ی او باقی این افراد نیز احضار خواهند شد و اگر کارشان را ادامه دهند، مطابق قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد. اما چنانچه به عدم انجام این کار تعهد دهند، حتما سعی می‌شود فعالیت‌شان ادامه پیدا کند.

جعفری دولت آبادی در پاسخ به این سوال که برخی سایت‌های مسدودشده مجوز داشتند؛ اعلام کرد:

این موضوع به دادسرای رسانه و پلیس فتا اعلام شده و در دست بررسی است. برخی سایت‌ها داخلی و برخی خارج از کشور هستند و اگر غیر مجاز باشند حتما تعطیل خواهند شد.

وی تأکید کرد رسانه‌ها در عین حال که در انتشار اخبار آزاد هستند، در اخباری که به امنیت ملی کشور و امنیت روانی مردم مرتبط است باید دقت داشته و با هوشیاری بیشتری عمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code