ممنوعیت ورود اسنپ و تپسی به فرودگاه امام


مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در نشستی خبری از ممنوعیت ورود اسنپ و تپسی در راستای دفاع از حق تاکسی‌های رسمی این فرودگاه خبر داد.

شهرام آدم‌نژاد، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) امروز در نشستی خبری از ممنوعیت ورود اسنپ و تپسی به این فرودگاه خبر داد. او اعلام کرد این شرکت‌ها اقدامی برای همکاری با شرایط تعیین‌شده برای تاکسی‌های اینترنتی در فرودگاه امام انجام نداده‌اند؛ به همین دلیل حضور آن‌ها در فرودگاه ممنوع بوده و تلاش می‌شود اجازه‌ی فعالیت به آن‌ها داده نشود.

او همچنین اعلام کرد در حال حاضر ۱۴۰۰ تاکسی در فرودگاه داریم و روزانه به ۸۰۰ مسافر خدمت‌رسانی می‌شود. این یعنی برای تاکسی‌های فرودگاهی نیز باید شرایطی تعریف شود.

آدم‌نژاد با اشاره به طراحی اپلیکیشن فرودگاه امام خمینی (ره) عنوان کرد، این اپلیکیشن به‌زودی و با حضور وزیر راه و شهرسازی به‌طور رسمی بهره‌برداری می‌شود و تلاش شده نیازهای مسافر توسط این اپلیکیشن به‌طور کامل برطرف شود.

به‌گفته‌ی وی، برنامه‌ریزی‌هایی در فرودگاه امام صورت گرفته که تلاش می‌شود ظرف یک تا دو ماه آینده مشکلات مربوط به تاکسی‌های فرودگاه حل شود. او اعلام کرد، برای تاکسی‌ها مسیرهای مشخصی تعریف شده و حتی یک افزایش قیمت نیز در سال جاری اتفاق افتاده است. او از نصب تاکسی‌متر روی خودروهای حمل‌ونقل به‌منظور محاسبه‌ی نرخ دقیق و از جمله اقداماتی یاد کرد که می‌توان در راستای بهبود شرایط تاکسی‌های فرودگاهی انجام داد.

آدم نژاد همچنین به قوانین موجود برای جابه‌جایی مسافر اشاره کرد و گفت خودروهای شخصی و متفرقه اجازه جابه‌جایی مسافران را ندارند و طبق قانون حق رانندگان تاکسی است که در این مسیر فعالیت کنند.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در پاسخ با این سوال که آیا خودروهای شخصی نیز شامل تاکسی‌های اینترنتی می‌شوند گفت، تلاش شده برای اسنپ و تپسی قاعده‌ی جداگانه وضع شود. به همین منظور در معاونت فرودگاهی جلساتی با آن‌ها برگزار شده که در صورت نهایی شدن حضور آن‌ها در فرودگاه مجاز خواهد شد.

او در توضیحاتی اضافه کرد محوطه‌ای برای پارکینگ این خودروها در نظر گرفته شده که قطعا از محل قرارگیری تاکسی‌های رسمی فرودگاه دورتر است اما باعث می‌شود حضور آن‌ها در فرودگاه به رسمیت شناخته شود. هنوز مذاکرات در این راستا ادامه دارد و در صورت توافق طرفین امکان فعالیت آن‌ها در فرودگاه وجود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code