پاناسونیک احتمالا ۳ مهرماه اولین دوربین فول فریم بدون آینه خود را معرفی می‌کند (بروزرسانی)


گمانه‌زنی‌ها حکایت از این دارد که پاناسونیک ۲۵ سپتامبر برابر با سوم مهرماه سال جاری از اولین دوربین بدون‌آینه و فول فریم خود با توان بالای فیلمبرداری و عکاسی رونمایی می‌کند. 

 پاناسونیک ۱۰ سال پیش اولین دوربین بدون آینه‌ی خود، G1 را معرفی کرد و حالا زمان آن رسیده است که اولین دوربین فول فریم بدون آینه‌ی خود را معرفی کند. پس از Nikon Z و Canon R حالا نوبت به معرفی پاناسونیک فول فریم رسیده است.

بر اساس شایعات، پاناسونیک نمونه‌ی اولیه و محصول نهایی را در نیمه‌ی اول ۲۰۱۹ روانه‌ی بازار خواهد کرد. به نقل از یکی از منابع تست دوربین معرفی این مدل به‌اندازه‌ی Nikon Z7 هیجان‌انگیز است. به نقل از منبعی دیگر کیفیت ویدئوی این مدل عالی است. هنوز اطلاعاتی در مورد مشخصات دقیق این دوربین یا حتی همکاری با لایکا یا المپیوس در دست نیست؛ اما می‌توان حدس زد در این مدل هم از مانت مشابه Leica SL استفاده شده است. مزیت همکاری با لایکا می‌تواند این باشد که ۶ لنز (البته گران‌قیمت) برای این نوع مانت وجود دارد.

مقاله‌های مرتبط:

علاوه بر این اطلاعاتی هم مبنی بر استفاده از فرمت ۴:۳ در این مدل وجود ندارد. یقینا پاناسونیک یکی از رقبای چالش‌برانگیز در زمینه‌ی ویدئو است؛ اما شاید نتوان امیدی به بقای پاناسونیک در رقابت بین دو غول دوربین‌ساز کانن، نیکون و دیگر پرچم‌دار دوربین‌های بدون آینه یعنی سونی داشت. از طرفی باید دید آیا المپیوس و ریکو هم دوربین مشابهی را خواهند ساخت یا خیر.

بروزرسانی:

  • طبق برخی اخبار منتشر شده، دوربین فول‌فریم پاناسونیک از مانت لایکا SL استفاده نخواهد کرد و پاناسونیک در حال توسعه‌ی مانت و سیستم کاملا جدیدی است.
  • نمونه‌ی اولیه‌ی این دوربین روز ۲۵ سپتامبر (سوم مهرماه) معرفی خواهد شد و نسخه‌ی نهایی از ماه مارس سال ۲۰۱۹ (اسفند ماه سال جاری) به بازار عرضه خواهد شد.

بروزرسانی ۲:

  • ظاهرا پاناسونیک از فرصت به وجود آمده (توسعه‌ی سیستم‌‌های جدید توسط نیکون و کانن) نهایت بهره را خواهد برد تا سیستم جدید فول‌فریم خود را توسعه داده و به بازار عرضه کند. 
  • تمرکز اصلی در این دوربین در بخش فیلم‌برداری خواهد بود و قابلیت‌های مشابهی با GH5S خواهد داشت و از لرزشگیر داخلی بهره نخواهد برد. 
  • قابلیت فیلمبرداری 4K با نرخ ۶۰ فریم و بدون کراپ سنسور در کنار قابلیت ضبط داخلی کلیپ‌های ۱۰ بیت ۴:۲:۲ (همانند GH5 و GH5S) در این محصول موجود خواهند بود.
  • اما پاناسونیک توانایی‌های عکاسی را نیز فراموش نکرده دوربین فول‌فریم این شرکت با سنسور بزرگ خود در این بخش نیز قابلیت‌های زیادی خواهد داشت.
  • طبق اخبار منتشر شده سنسور دوربین فول‌فریم پاناسونیک رزولوشنی بیش از ۳۰ مگاپیکسل خواهد داشت و این سنسور توسط خود این شرکت طراحی شده است.
  • این دوربین قیمتی بسیار رقابتی خواهد داشت؛ ظاهرا مدیران پاناسونیک برچسب قیمتی حدود ۳۰۰۰ دلار را برای بدنه‌ی این دوربین در نظر گرفته‌اند.
  • پاناسونیک و المپوس در توسعه‌ی این سیستم جدید با یکدیگر همکاری نخواهند کرد.
  • لنز‌های میکرو چهار سوم به واسطه‌ی آداپتور در این دوربین قابل استفاده خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code